Makyaj Uygulayıcısı Kurs Programı

 1. Ders Saati
  • 242 Saat
 2. Ders Süresi
  • 2,5 - 3 AY
 3. Ders İçerikleri
  • Standart Makyaj Çeşitleri
  • Kişiye Özel Makyaj Uygulamaları
  • Özel Gün Makyaj Uygulamaları
  • Makyaj Türleri
  • Kullanılan Kozmetik Ürünleri

Lütfen isminizi giriniz
İrtibata geçebilmemiz için lütfen telefon numaranızı giriniz.
Invalid Input
İletişime geçmek için yasal izninize ihtiyacımız var.

Katılımcı 242 saatlik ders programını ortalama 2,5 - 3 ay içerisinde tamamlar. Kurs saat ve günleri açılacak döneme göre hafta sonu veya hafta içi olarak değişmektedir. Kurs içerisinde %30 teorik %70 uygulamalar ile meslek kazanımları sağlanır. Profesyonel makyaj programlarında kişi yüz şekillerine göre doğru makyaj uygulamasını, ürünleri uygulama tekniklerini ve makyaj çeşitlerini teorik ve pratik uygulamalar ile öğrenir.

Kimler Katılmalıdır?

Makyaj alanlarında, güzellik ve kozmetik sektörlerinde, uzman olmak isteyen herkes katılabilir.

Makyaj Uzmanlığı Eğitimimizin Amacı

Makyaj Uzmanlığı eğitiminin amacı, Makyaj Uzmanlığı Programımıza katılan öğrencilerimizin, makyaj alanında ihtiyaç duyulan sertifikalı ve nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak, insanların bu alanda daha sağlıklı ve güvenilir hizmete kavuşmasını sağlamak amacıyla hzırlanmıştır.

Müfredatımızın eksiksiz ve detay odaklı olması, eğitime katılan öğrencilerimiz için iş hayatında büyük bir fırsat oluşturmakta ve Ayla Özkan Akademi öğrencilerini başka kurumların öğrencilerinden öne çıkarmaktadır.

Makyaj Uzmanlığı Programımızı tamamlayan öğrencilerimiz, Eğitim sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı makyaj uzmanlığı eğitim programı sertifikası alarak bilgi ve becerilerini belgelendirmiş hale gelerek sektörde çalışmaya başlamaktadırlar.

Makyaj Uzmanlığı İş İmkanları Nelerdir?

Makyaj Uzmanlığı Programımızdan eğitim alan öğrencilerimiz, mezun olduktan sonra, "make-up artist olarak kendi make-up stüdyolarında, başka make-up stüdyolarında, etkinlik & defilelerin backstagelerinde, kurumsal makyaj firmalarında" ve daha birçok konuda iş imkanına sahip oluyor.

Malzemeler

Makyaj Uzmanlığı Eğitimi süresince Professional ürünler kullanılmaktadır. Eğitim süresince modellemelerde kullanılan malzemeler ve ürünler Ayla Özkan Akademi tarafından karşılanmaktadır.

3 Ay süren Makyaj Uzmanlığı eğitimimizin yanı sıra öğrencilerimize, tüm eğitim içeriğinin teknik detaylarının bulunduğu, eğitim süresince ve eğitim sonrasında önemli bir kılavuz olacak olan "Ayla Özkan Akademi Kitabı" ücretsiz olarak verilmektedir.

Katılım Koşulları ve Belgelendirme

Makyaj Uzmanlığı Eğitim Programımıza katılmak isteyen adaylarımızın karşılamaları gereken koşullar; Adayın 18 yaşını doldurmuş olması, Minimum İlköğretim düzeyinde diplomaya sahip olması gerekmektedir. Bu kriterlere uymayan adaylar Makyaj Uzmanlığı Eğitim Programımıza katılamazlar.

Makyaj Uzmanlığı Eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz, eğitimin sonunda “Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Eğitim Programı Sertifikası” almaya hak kazanırlar. Yabancı uyruklu öğrenci adaylarımızın eğitim programlarımıza katılabilmesi için, “Diploma Denklik Belgesi, Oturma İzni, Geçici Kimlik” belgelerinin eksiksiz getirmeleri gerekmektedir.

DETAYLI BİLGİ & İLETİŞİM

ADRES

Vali konağı Cad. No:32/5 Ana Apartmanı
Nişantaşı / İSTANBUL

© 2021 ÖZEL NİŞANTAŞI AYLA ÖZKAN AKADEMİ GÜZELLİK KURSU

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.